Kan du ikke finde svar på dine spørgsmål på spejderneslejr.dk, er du velkommen til at kontakte sekretariatet eller udvalgene, som er drevet af frivillige.

Kontakt

Hvis du som deltager eller frivillig har spørgsmål om Spejdernes Lejr, kan du kontakte lejrens callcenter på info@sl2022.dk eller ringe 8111 2022 alle mandage resten af året mellem kl. 19.30 og 20.30.

Hvis du har spørgsmål til Spejdernes Lejrs sekretariat kan det kontaktes på sekretariatet@sl2022.dk

Leverandør? klik her.

Leverandør til Spejdernes Lejr

Spejdernes Lejr bliver med 40.000 deltagere den største danske spejderlejr nogensinde. Det kræver alt fra større entrepriser over rafter til kontorartikler og scene at lave lejr for så mange mennesker. Vi er derfor løbende på udkig efter leverandører.

Vi forsøger i det omfang det er muligt at bruge lokale leverandører - men er altid åben for gode tilbud fra hele landet.

De fleste indkøb foretages af Lejrplads og Infrastruktur (LEI), der koordinerer på tværs af lejrens organisation for at opnå de bedst mulige aftaler. Samtidig rådgiver LEI de øvrige udvalg i organisationen, så Spejdernes Lejr fremstår som professionelle partnere i hele processen med et indkøb.

Da det meste af lejrorganisationen består af frivillige, har Spejdernes Lejr oprettet et sekretariat, der i hverdagen svarer på henvendelser og hjælper med at finde den rette kontaktperson i organisationen.

Sekretariatet kan kontaktes på kontakt@spejderne.dk eller 24 27 35 09.

FAKTURAER

Fakturaer kan sendes til:

Spejdernes Lejr
Arsenalvej 10
1436 København K

eller til bogholderi@spejderneslejr.dk

Fakturaer bedes overholde følgende:

  • Spejdernes Lejr, Arsenalvej 10, 1436 København K (bemærk Spejdernes Lejr er UDEN 2022)
  • Indeholde tydelig angivelse af kontaktperson i lejrorganisationen
  • Hvis fakturaen relaterer til en kontrakt bedes kontraktnummer påført
  • Rabat/bonus skal fremgå
  • Da fakturaer skal godkendes af frivillige skal betalingsbetingelserne så vidt muligt være minimum 30 dage

Sekretariat:

Sekretariatschef
Annette Jorn
annette.jorn@spejderne.dk
5353 6919

Kommunikationskonsulent
Bue Bejer Heckmann 
bue.heckmann@spejderne.dk
8188 4791

Udviklingskonsulent
Grith von Linstow-Knigge 
grith.linstow@spejderne.dk
8188 9493

Sekretariatsmedarbejder
Maria Jakobsen
maria.jakobsen@spejderne.dk
2427 3509

Du er også meget velkommen til at byde ind med spørgsmål, ideer og input på Facebook: Spejdernes Lejr

Lejrledelsen

Lejrchef

Morten Lykkeberg morten.lykkeberg@sl2022.dk
Charlotte Flaskager charlotte.flaskager@sl2022.dk

Vil du læse mere om Morten og Charlotte, så klik HER

Lejrplads og Infrastruktur

Finn Dybbøl finn.dybboel@sl2022.dk
John Søgaard Hansen john.hansen@sl2022.dk

Vil du læse mere om John og Finn, så klik HER

Deltagere

Brian Friis brian.friis@sl2022.dk
Stine Basballe stine.basballe@sl2022.dk

Vil du læse mere om Brian og Stine, så klik HER

Kommunikation

Jesper Oehlenschläger jesper.oehlenschlager@sl2022.dk
Celine Lilienhoff Jagd celine.jagd@sl2022.dk

Vil du læse mere om Jesper og Celine, så klik HER

Frivillighed

Marie Kaas-Larsen marie.kaas-larsen@sl2022.dk
Jesper Dahl jesper.dahl@sl2022.dk

Vil du læse mere om Marie og Jesper, så klik HER

Aktiviteter og Events

Emma Klostergaard Christensen emma.christensen@sl2022.dk
Louis Jørgensen louis.joergensen@sl2022.dk

Vil du læse mere om Emma og Louis, så klik HER

Økonomi

Hanne Friis Kaas hanne.kaas@sl2022.dk
Birgitte Drewes birgitte.drewes@sl2022.dk

Vil du læse mere om Hanne og Birgitte, så klik HER

Bestyrelsen for foreningen Spejderne:

Formand

Kristine Clemmensen-Rotne, formand (udpeget af Det Danske Spejderkorps) kristine.rotne@spejderne.dk

Stine Kirk Jensen, formand (udpeget af KFUM-Spejderne) stine.kirk@spejderne.dk

Postadresse

Spejdernes Lejr
Arsenalvej 10
1436 København K
Tlf. 3264 0090

Informationscenteret åbner for telefonerne!

Sidder du ude i Spejder-Danmark og brænder inde med et spørgsmål omkring Spejdernes Lejr?
Har du ikke lige fundet tiden til at få sendt en mail til info@sl2022.dk? Så kan du fremover ringe ind til lejrens Informationscenter med dit spørgsmål, her vil vores gode lejrfrivillige gøre deres bedste for at hjælpe dig. Informationscenteret har frem mod nytår, åbent mandage fra 19:30 – 20:30. Telefonnummeret er 8111 2022.